Random Article

 
DELTA
 

 

Hakkımızda

1995 yılı itibariyle plastik ve inşaat malzemeleri piyasasında bulunan İsmail KARASU; 1998 yılında üç ortaklı Delta Plastik İnşaat San. Ltd. Şti olarak ticaret dünyasında varlığını sürdürmüştür. Toptan plastik ve inşaat malzemeleri satışına devam etmiştir.

2005 yılı itibariyle; Çin de kurmuş olduğumuz Qingdao Delta Plastic Machinery Co., Ltd makina üretim fabrikamız ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Şirketimiz ağırlıklı olarak extruder tabanlı; çember bant üretim hatları, damla sulama hatları, ağaç plastik kompozit profil hatları, yer altı korige boru hatları, polimer işleme, endüstriyel otomasyon, geri dönüşüm hatları üzerinde ihtisaslaşmıştır.

İlkemiz, en son ve yüksek kaliteli üretimler ve üretim teknolojilerini araştırıp geliştirmektir. Üretim kalite anlayışımız ISO9001:2008, CE sertifikaları ile sürdürmekteyiz.

2010 yılı itibariyle de yüksek kaliteli 6 tip modelde fırça üretim tesislerimiz ile de hizmet vermekteyiz.

Çalıştığımız başlıca ülkeler ve merkezler; Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Kanada, Güney Kore, Japonya, Rusya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Meksika, İran, Suudi Arabistan, Romanya, Mısır, Endonezya, Singapur, Tayvan, Hong Kong, Malezya gibi ülkelerde çeşitli çalışan hatlarımız mevcuttur.


Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.